reklam

ılgaz esnaf

istanbul esnaf

ankara esnaf

Bugun...
20-04-2018 01:23:00 büyüt küçült

ILGAZ ŞEHİTLER ANITINA 1453 AĞAÇ

ILGAZ ŞEHİTLER ANITINA 1453 AĞAÇ Ilgaz Şehitler Anıtı yapıldı.
reklam

 

 

Ilgaz Fatih Mahallesinde bulunan Sancaktepe’de Ilgaz Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Orman İşletme Müdürlüğü girişimi ile oluşturulan Sancaktepe Ilgaz Park Ormanı ve Ilgaz Kahraman Şehitler Anıtı Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’ın katılımıyla düzenlenen törenle açıldı.

 

 

 

 

 

Sancaktepe’de düzenlenen törene Çankırı Valisi Aktaş’ın yanı sıra Çankırı daire müdürleri sivil toplum temsilcileri , Ilgaz Kaymakamı Muhammed Gürbüz, Belediye Başkanı Arif Çayır , Orman İşletme Müdürü Utku Danış , Jandarma Komutanı Jn.Kd.Bşçvş Battal Taşdan , Daire Müdürleri,Siyasi parti ilçe başkanları,Şehit yakınları ve vatandaşlar katıldılar.

 

Aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı söylendi. Orman İşletme Müdürü Utku Danış ve Belediye Başkanı günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar. Daha sonra Başta Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş,Ilgaz Kaymakamı Muhammed Gürbüz,İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy,Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı  Yüksel Teke,İl Jandarma Komutanı Albay Murat Bozkurt,Ankara Orman Bölge Müdürü Veysel Kodalak,Ilgaz Orman İşletme Müdürü Utku Danış ve Çankırı Cumhuriyet savcısı Mustafa Çakmak’a günün anısına plaket verildi.

 

Plaket töreninden sonra Ilgazlı 22 Şehidimizin künyelerinin yer aldığı Ilgaz Kahraman Şehitler Anıtı törenle açıldı.

 

TOPLAM 1453 AĞAÇ DİKİLDİ

 

Ilgaz Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Sancaktepe’de oluşturulan fidan dikim alanlarına protokol tarafın ağaç dikimi gerçekleştirildi.

 

Sancaktepe ve çevresine Ilgaz Orman İşletme Müdürlüğü tarafından10 çeşit  2 metre boyunda toplam 1453 adet ağaç dikimi gerçekleştirilecek.

 

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise, düğün ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, açık hava

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü, ağaç, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: açık hava

 


Bu haber 3043 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI