reklam

ılgaz esnaf

istanbul esnaf

ankara esnaf

Bugun...
02-05-2018 20:59:00 büyüt küçült

ILGAZLI KAYAKÇILAR TESTTEN GEÇTİ

ILGAZLI KAYAKÇILAR TESTTEN GEÇTİ Geleceğin Kayakçıları Ilgaz’dan çıkacak.
reklam

 

 

2026 Kış olimpiyatlarına talip olan Türkiye, Kayak sporu alt yapı çalışmalarına hız verdi. Gençlik ve Spor Bakanlığınca yurt genelinde başlatılan yetenek belirleme çalışmaları kapsamında Ilgaz’da da çalışmalar tamamlandı.

 

Bu kapsamda, Ilgaz Dağı ve Yıldıztepe kayak merkezlerine 20 km uzaklıkta olan Ilgaz ilçe merkezinde geleceğin kayakçıları için Ilgaz Kaymakamlığı , Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü tarafından proje başlatıldı.

 

 

 

 

Ilgaz Gençlik Hizmetleri Spor müdürlüğü kayak antrenörü Emre Erdem ve Beden Eğitimi Öğretmenleri tarafından kapalı spor salonunda; daha önce okullarda yapılan elemelerde belirlenen öğrenciler, Ankara Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi uzmanları tarafından teste tabi tutuldular. Şınav, mekik çekme, koşu ve elektronik cihazlarla yapılan testten geçen 70 kız ve erkek öğrenci ileriki bir tarihte Ankara’da daha geniş kapsamlı testte tabi tutulacak. Test sonucu başarılı bulunan öğrenciler, kayak branşında alacakları eğitimle yarışmalarda başarılı oldukları takdirde Milli formayı kazanacak ve ülkemizi temsil etme hakkına kavuşacaklar.

 

Proje ile ilgili konuşan Kayak Antrenörü Emre Erdem çalışmalardan umutlu olduğunu belirterek:”İlçe merkezinde bulunan daha önceki elemeleri geçen Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Yavuz Sultan Selim Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu Beşinci, Altıncı, yedinci sınıflardan 70 kız ve erkek öğrenci Ankara Gazi üniversitesi spor bilimleri fakültesinden uzman ekiplerce çeşitli vücut boy kilo ve performans değerleri incelenecek kayak branşına genetik özelikleri yatkın performans değerleri uygun öğrenciler tespit edilerek veri girişleri sağlanacaktır. Seçmeler neticesinde Ilgaz ilçemizdeki kayak kulüplerimizin alt yapısında lisanslanarak kayak antrenmanlarına başlayacaklardır İnşallah bu yolda geleceğin şampiyon kayakçıları yetişecektir”dedi.

 

Halen Kayak Antrenörü Emre Erdem’in çalıştırdığı Ilgaz Kayak takımı Çankırı ilini yıllardır başarılı bir şekilde temsil ederken, yıllar önce burada yetişen ve Ankara Spor kulüplerinde yarışan bir Ilgazlı bayan sporcumuz dünyada Biatlon dalında en iyi 16 sporcu arasında yer alarak bizi gururlandırmakta.

 

 

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, çocuk, ayakkabılar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, oturuyor, masa ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, basketbol sahası

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, basketbol sahası ve ayakkabılar

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, spor yapan insanlar, basketbol sahası ve ayakkabılar

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakkabılar

 


Bu haber 2780 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI