reklam

ılgaz esnaf

istanbul esnaf

ankara esnaf

Bugun...
19-08-2013 11:59:00 büyüt küçült

Taner Yıldız: Doğalgazda Bu Kış İndirim Yok

Taner Yıldız: Doğalgazda Bu Kış İndirim Yok Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız doğalgaz ücretinde bu kış indirime gidilmeme kararını açıkladı.
reklam

ARAS Elektrik Dağıtım AŞ (ARAS EDAŞ) ve Aras Perakende Satış AŞ'nin (ARAS EPSAŞ) 'Hisse Devir Teslim Töreni ve Aras Bölgesi Kurumsal Vizyon ve Sürdürülebilir Hedefler Toplantısı'na katılmak üzere Erzurum'a gelen Bakan Yıldız, Xanadu Otel'de basın açıklaması yaptı.

"EN DÜŞÜK DOĞALGAZ BİZDE"

Bir gazetecinin, 'Kış yaklaşıyor. Erzurumlulara buradan doğalgaz ücretlerinde indirim yapılacağına dair müjdede bulunabilecek misiniz?' sorusunu yöneltti. Bakan Yıldız, Avrupa Birliği ülkeleri arasında en ucuz doğalgaz tüketicisinin Türkiye'de olduğunu ifade etti. Bakan Yıldız, Türkiye'nin doğalgazı ithal etmesine karşılık AB ülkelerinden düşük fiyatla satmalarının arkasında hidroelektrik santrallerinden üretilen enerjinin önemli yer tuttuğunu kaydetti. Yenilenen ve yenilenebilir enerji kaynaklarına önem verdiklerine işaret eden Yıldız, "27 Avrupa ülkesi arasında en düşük ücretle doğalgaz kullanan tek ülkeyiz." dedi.

"DOĞALGAZ TÜKETİMİ ÖNEMLİ"

Bakan Yıldız, Erzurum'da 2004 yılında doğalgaz kullanımına başlandığını hatırlattı. Yıldız, 9 yılda Erzurum'da doğal gaz kullanımının yüzde 70 olduğunu, bunun ise düşük bir rakam olduğunu dile getirdi. Doğalgazın mevcut enerji kaynakları arasında en ucuzu olduğunu hatırlatan Bakan Taner Yıldız, "Erzurum soğuk bir şehir. Doğalgaz tüketimi çok önemli. Doğalgaz ucuz ve temiz bir enerji. Ancak şehrin yüzde 30'u hala doğalgaz kullanmıyor. Bu yüzde 30'luk kesim kendi bütçeleri için doğalgaza abone olmalı. Halkımızın doğalgaz kullanmasını istiyoruz. Çünkü çok ekonomik ve çevreci. Doğalgaz kullanılan şehirde hava kirliliği yaşanmıyor." diye konuştu.


Bu haber 905 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI